DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Melih Uslu
Melih Uslu
Giriş Tarihi : 02-01-2020 14:59

Türkiye Turizm'de 2023 hedeflerine odaklandı!

Bacasız sanayi olarak adlandırılan turizm, ülke ekonomimizin gelişmesi için son derece önem taşıyan bir sektör. Geçtiğimiz günlerde Antalya’da dokuzuncusu gerçekleştirilen Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nde Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2018 yılını 29,5 milyar dolar gelir ile kapattığımızı, 2019’da ise 34,5 milyar dolar gelire ulaştığımızı açıklamıştı. Ülke olarak da 2023’te, 54 milyon turiste ulaşarak, 65 milyar dolar gelir hedefinde olduğumuz belirtilmiş; Japonya, Çin, Hindistan, Güney Kore ve Orta - Doğu Avrupa ülkelerinin hedef pazarlar olduğu söylenmişti. Bu açıklama sonrası konu çok önemli bir yere, global pazarda çalışan yazılımlarımıza geldi. Çünkü turizmde 2023 hedeflerimize ulaşacaksak teknoloji altyapımız son derece sağlıklı işlemeli.

1993 yılında kurulan SAN Tourism Software Group (SAN TSG), Türkiye’ye turist getiren incoming acentelerinin yüzde 85’inin kullandığı yazılım olan Sejour ile ünlendi. Dahası 2015’ten itibaren Paximum yazılımı ile Türkiye otellerine dakikalar içinde rezervasyonlar yağdırarak, otellerin boş kapasitesini doldurup, Türkiye turizmine ciddi bir katkı sağlamayı başardı. Çin’den Tayland’a, Hindistan’dan Orta Avrupa’ya, Kanada’dan Şili’ye kadar dünyanın her yerinden müşterileri olan SAN TSG Paximum markası, Türkiye’deki otellerin hem farklı milletlerden rezervasyon almasını kolaylaştırıyor hem de dünyanın birçok ülkesinde özellikle Türkiye’deki tatil destinasyonlarının ve Türkiye otellerinin bilinirliğine katkı sağlıyor.

Antalya Teknokent Bilişim Vadisi’nde 12 milyon TL’lik yatırımla inşa ettirdikleri 3 bin 700 metrekarelik yeni ofislerine taşınan SAN TSG, geleceğe yönelik hedefleri ve Türkiye turizmine sağladıkları fayda hakkında değerlendirmelerde bulundu. SAN TSG Yönetim Kurulu Başkanı Erol Türk açıklamasında, “Global tedarikçilerin hemen hepsi ile entegrasyonumuz var. Dünyanın önde gelen pek çok markası bizi tercih ederek, ürünlerimizin kalitesi ve gücünü de tasdik etmiş oldular. Aeroflot Havayolları markası olan Pobeda Airlines ve Atlas Global, dinamik paketleme ve tüm yazılımı bizden temin etti. Rus Ostovok ve Russian Express gibi firmalar, Paximum’dan ürün tedarik ediyorlar. İran’ın en büyük online firması Alibaba.ir, bizimle iş birliği yapıyor. Dünya devi Amadeus, Global GDS’lerde ürünlerimizi satıyor.

Çin Ctrip, Dida, Hoaqiao gibi firmalar, Paximum’dan ürünler alıyor. Almanya’da Peakwork Ağı’na ilk entegre olan Türk firması da biziz. 2019 yılını 250 bin misafir ve 50 milyon avronun üzerinde ciro ile kapatmayı başardık dedi. Ülkemizin turizm vizyonuna katkı sağlayan büyük bir başarı öyküsü değil mi? Bu vesile ile dergi ekibimiz adına yeni yılınızı kutluyor. 2020’de sağlık, mutluluk ve bol seyahatli günler diliyorum.

“Seyyah” kalın!

@
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
E-GAZETE
Seyyah E-Dergi 2021 Ağustos
GÜNÜN FOTOHABERİ
Mario Sorrenti’nin Vizöründen 'Deniz Sevgisi'
E-Bülten Kayıt
RÖPORTAJLAR
6 Soruda Ahmet Ümit
6 Soruda Ahmet Ümit
ARŞİV ARAMA