SAĞLIK
Giriş Tarihi : 31-03-2022 04:17   Güncelleme : 31-03-2022 04:17

Dr. Eyüp Bozkurt burun estetiği yöntemleri açıkladı!

Dr. Eyüp Bozkurt; Güzellik için önemli olan küçük burun algısı, estetik operasyonlar arasında 1, sırada yer alıyor. Durum böyle olunca da insanlar burun estetiği yöntemlerini araştırır oldular.

Dr. Eyüp Bozkurt burun estetiği yöntemleri açıkladı!
Bu konuda farklı burun estetiği yöntemleri karşımıza çıkıyor. Şimdi bu yöntemlere göz atalım.

Açık Rinoplasti
Burun estetiği yöntemleri denildiği zaman akla ilk gelen yöntem açık rinoplasti yöntemi. Bu yöntem burna atılan kesi yardımıyla burnun üzerinde yer alan derinin kaldırılması ile gerçekleşir. Bu yöntemin en büyük yararı açık olan burun anotomisini görmek ve hatayı sıfıra indirerek simetrik bir denge oluşturmaktır. Alınan kıkırdaklar eşit oranda çıkarılarak burnun iki dokusuda eşit şekilde düzenlenir. Ancak yöntemin olumsuz yanı dikişin ve kesinin fazla olmasıdır. Ayrıca iyileşme hızı kapalı rinoplastiye göre daha yavaştır. Bununla birlikte ameliyat sonrası ödem daha az olmakta. Güzel bir yöntem olmakla birlikte dezavantajlarının da var olduğunu söyleyebiliriz.

Kapalı Rinoplasti
Açık rinoplastiye göre daha basit olan kapalı rinoplasti, doktorların sıklıkla tercih ettiği yöntemler arasında yer alıyor. Burun ucuna kesi yapılmadan uygulanan bu yöntemde açık rinoplasti gibi deriyi tamamen kaldırma işlemi yapılmaz. Bu yöntemde bütün kesiler burun içinde bulunur. Bu yüzden burun ucunda kesi izi olmaz. İyi uygulandığı zaman açık rinoplastiden daha iyi bir yöntem olduğu söylenmekte. Çünkü burun ucunda iz bulunmaz. Ancak simetrik konusunda açık rinoplastinin daha iyi olduğu söylenmekte. Her iki yöntemde uzman doktora bağlıdır. Doktor alanında uzman biriyse iki yöntemi de muhteşem şekilde uygulayacaktır.

Burun estetiği için 18 yaşını geçmiş olmanız gerekiyor. 18 yaşından küçük kişilere burun estetiği yapılmamaktadır. Ameliyatın amacı küçük bir burna sahip olmak yerine yüz hatlarınızla doğru orantılı bir buruna sahip olmanız gerekiyor. Estetisyenlerin altı kural dediği yüz hatlarını inceleyerek hangi burun yapısının, yüz hatlarınız için uygun olacağını bulabilirsiniz.Sponsorlu İçerik
*İçerik tanıtım yazısı olarak girilmiştir. OGÜNhaber editörlerinin bir müdahalesi bulunmamaktadır. Sağlık kategorisinde yayınlanan bu içerik bir tavsiye veya yönlendirme niteliği taşımamaktadır.