SAĞLIK
Giriş Tarihi : 31-03-2022 04:23   Güncelleme : 31-03-2022 04:23

FMF hastalığı tedavisi Dr. İbrahim Yılmaz'dan dinledik

Ailesel Akdeniz Ateşi olarak da bilinen (Familial Mediterranean Fever; FMF); tekrarlayan yüksek ateş ile karın, akciğer ve eklemlerdeki ağrılarla kendini belli eden bir hastalıktır. Genetik geçişli bağışıklık sistemi hastalığıdır ve ülkemizde görülme sıklığı fazladır.

FMF hastalığı tedavisi Dr. İbrahim Yılmaz'dan dinledik
Tekrarlayan ateş, ağrı, vücudun zarla kaplı bölgelerinde karın, akciğer zarı, kalp zarı gibi tekrarlayan iltihaplanma atakları görülür. Bunlar ateşe eşlik edebilir, ateşsiz de olabilir. Bazı hastalarda cilt bulguları, kas ağrıları ortaya çıkabilir. Hastalığın temel özelliği tekrarlayan, ataklar halinde gelen, büyük olasılıkla ateş ve karın ağrısının eşlik ettiği tablodur.

FMF Hastalığının Genetik Olması Tedavi Olamayacağı Anlamına Gelmez

FMF hastalığının belirtileri genellikle çocukluk dönemlerinde başlar. Belirtiler ataklar halinde 1-3 gün arası sürer. Dr. İbrahim Yılmaz, yaygın belirtileri şöyle sıralamaktadır:
• Ateş
• Karın ağrısı
• Göğüs ağrısı ve nefes daralması
• Yaygın eklem ve kas ağrıları
• Kabızlığı takiben ishal
• Özellikle diz altında kızarmalar

Dr. İbrahim Yılmaz, bağışıklık sistemini dengeleyen bitkisel ve diğer geleneksel tedavi yöntemleri FMF hastalığının seyrini değiştirmede önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı. FMF Hastalığı yani Ailevi Akdeniz Ateşi ile ilgili hastalarıma verdiğim tavsiyeleri siz değerli okuyucularım ile de paylaşmak istedim.

Kış Mevsimi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Malum tedavimize devam ederken bazı dikkat etmemiz gereken konularda var özellikle kış gelmişken.

Listeleyecek olursak:
• Düzenli uyku: Düzenli uyku ve dinlenme FMF ataklarının şiddetini azaltmaya yardımcı olur.
• Düzenli egzersiz: Hastalığın komplikasyonlarını minimuma indirebilmek için düzenli egzersiz oldukça önemlidir. Haftada en az 3 gün, 45 dakikalık orta tempolu yürüyüşler öneriyorum.
• Sağlıklı beslenme: Yeterli ve dengeli beslenme programı atak şiddetini ve sayısını düşürebilir.
• Çok soğuğa ya da çok sıcağa maruz kalmak eklemlerde oluşan iltihaplanmayı tetikler.
• Yeterli su tüketilmelidir.
• D vitamini eksikliği FMF hastalarında atakları arttırabilir. Hastanın ihtiyacına göre D vitamini desteklenmelidir.
• Dolaşım sistemini olumsuz etkileyen sigara gibi zararlı alışkanlıklar ve alkol, gazlı içecekler gibi toksin maddeler içeren içeceklerden uzak durulmalıdır.

Dr. İbrahim Yılmaz, bitkisel tedavi merkezli bütünsel bir yaklaşımla tedavi edilemeyecek hastalık olmadığının altını çizmektedir.

Dr. İbrahim Yılmaz Kimdir?
İlk, orta ve lise eğitimini memleketi Konya’da tamamlamış ve üniversite eğitimini Ege Üniversitesi Tıp fakültesinde tamamladı. Doğal tedavi yöntemlerine olan merakı sayesinde doğal şifa yöntemleri konusunda kendini geliştirmiştir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Sağlık Bakanlığına bağlı mecburi hizmetini Gaziantep şehrindeki 25 Aralık Devlet Hastanesi’nde acil serviste çalışarak tamamladı. Instagram kullanıcı adı: dr.ibrahimyilmaz olarak ulaşabilirsiniz.

Meslek hayatına başlaması onu modern tıp denilen günümüz batı tıbbından daha da uzaklaşmasına sebep oldu. Böylelikle bütün odak noktasını doğal şifa yöntemlerine adamıştır.

Tedavide aslında esas olan vücutta ana sistemlerde unutma sorununun ve yenilenme eksikliğinin giderilmesi gerekliliğiydi. Bunu en layığı ile yapan fıtratla uyumlu olan bitkisel tedavi merkezli doğal tedavi yöntemleriydi.

Doğal tedavi yöntemleri olan Manyetoterapi, Pressoterapi, Sülük Tedavisi, Fitoterapi, TMS tedavisi, hacamat tedavisi, Proloterapi, PRP, Ozon Tedavisi, Manyetik Alan Tedavisi, Yüksek Yoğunluklu Lazer tedavileri, Enjeksiyon Tedavileri ve Kolon Hydroterapi ile ilgili kurs ve seminerlere katıldı.

2009 yılı itibarı ile bilimsel çerçevede profesyonel olarak Manyetoterapi ve diğer doğal tedavileri uygulamaktadır. 2011-2015 yılları arasında İzmir de kendi muayenehanesinde on binlerce hastası ile çalışmalarına devam etmiştir.

2015 yılı itibariyle memleketi Konya da kliniğinde hastalarına şifa vesilesi olmaya devam etmektedir.

https://www.instagram.com/dr.ibrahimyilmaz/
https://dribrahimyilmaz.com/Sponsorlu İçerik
*İçerik tanıtım yazısı olarak girilmiştir. OGÜNhaber editörlerinin bir müdahalesi bulunmamaktadır. Sağlık kategorisinde yayınlanan bu içerik bir tavsiye veya yönlendirme niteliği taşımamaktadır.