SAĞLIK
Giriş Tarihi : 17-02-2022 13:48   Güncelleme : 17-02-2022 13:48

Evde siyah nokta temizliği nasıl yapılır?

Gündelik hayatımızda kadın ve erkeklerin ortak bir sorunu haline gelen siyah noktalar, görünümden dolayı çoğu zaman rahatsızlık vermektedir. Bu durumdan kadın ve erkekler nasıl kurtulabileceklerinin yolunu aramaktadırlar. Sizler için siyah nokta temizliği hakkında merak edilen detayları derledik. Evde siyah nokta temizliği nasıl yapılır? Bu konuya ayrıntılı değineceğiz.

Evde siyah nokta temizliği nasıl yapılır?
Siyah nokta temizleme için doğal ve bitkisel öneriler işte tüm detaylar
Genellikle burun bölgesinde meydana gelen siyah noktalar her insanda meydana gelen bir durumdur. Görünümünden dolayı çoğu insan siyah noktalardan kurtulmak istiyorlar. Siyah noktalardan kurtulmak için hemen hemen her kozmetikçilerde siyah nokta temizleme ürünleri bulunmaktadır. Siyah nokta nasıl geçer? Merak edilen bu soruyu yanıtlayacağız. Burundaki siyah noktalar diş macunu işte detaylar.

BURUNDAKİ SİYAH NOKTALAR İÇİN DİŞ MACUNU
Burunda meydana gelen rahatsız edici Siyah nokta temizlemek için bir diş macunu yardımı ile kolayca kurtulabilirsiniz. Diş macununu siyah noktaların olduğu bölgelere elinizle iyice yayarak sürünüz. Ardından diş macununu sürdükten sonra kurumasını bekleyin. Diş macunu kuruduktan sonra cildinizi ılık bir su ile yıkayabilirsiniz.

SİYAH NOKTA NASIL GEÇER?
Her insanın başına gelmiş olan bir durum olan siyah noktalar görüntüsü ile rahatsızlık vermektedir. Siyah noktalarda kurtulabilmek için uygulayabileceğiniz evde siyah nokta maskesi yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle 1 tatlı kaşık balı yarım limon suyuna ilave edip siyah noktanızın bulunduğu yere sürebilirsiniz. Bir diğer kolay maske de karbonat maskesidir. Bunun içinde 1 yemek kaşığı karbonatı az suyla macun kıvamına gelinceye kadar iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımı siyah noktanızın olduğu bölgeye uygulayıp 10 dakika kadar bekleyin. Ardından yüzünüzü ılık bir suyla iyice yıkayın.

SİYAH NOKTA NASIL TEMİZLENİR?
Siyah noktalar hem görüntüsü ile hem de çoğu zaman sivilce şeklini alarak ağrılara neden olması ile toplumdaki her insanın karşılaştığı rahatsız edici bir durumdur. Bunun için sizlerde evinizde bulunan malzemeler ile maske yapabilirsiniz.

DOĞAL VE BİTKİSEL ÖNERİLER
Evinizde yapabileceğiniz maskeler şunlardır; buhar banyosu, limon karbonat maskesi, limon bal maskesi, jelatin süt maskesi, yoğurt yulaf maskesi, yeşil çay maskesi, zerdeçal nane maskesi ve kil maskesi yaparak siyah noktalarınızdan kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

BAL VE SÜT
Bir kabın içine bir çay kaşığı ılık süt koyun. Bir çorba kaşığı bal ile karıştırın. Koyu kıvama gelince siyah nokta bölgelerine sürün. Kurumasını bekleyin. 15 dakika sonra cildinizi yıkayın. Kuruladıktan sonra farkı fark edeceksiniz.

LİMON SUYU
Limonun içerisindeki asetik asit siyah noktaları temizlemek için birebirdir. Limon gözenekleri sıkılaştırarak siyah noktaları engeller. Limon suyunu cildinizi hafif nemlendirdikten sonra siyah nokta olan bölgeye sürün. Kurumasını bekleyin. Sonra durulayın.

DİŞ MACUNU
Diş macunu siyah nokta temizliğinde etkili yöntemdir. Önce ılık bir su ile cildinizi yıkayın. Daha sonra diş macununu siyah noktaların olduğu bölgeye sürün. Masaj yaparak sürebilirsiniz. Kurumasını bekledikten sonra ılık su ile yıkayın.

YUMURTA
Bir kabın içine yumurta akını ekleyin. Köpürene kadar çırpın. Köpüren yumurta akını cildinize hafifçe sürerek uygulayın. Daha sonra kâğıt havlu yapıştırarak kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra bir kat daha sürün. Ardından bir daha kâğıt havlu yapıştırın. Sonra oluşan katmanı cildinizden çıkartın. Siyah noktaların temizlendiğini göreceksiniz.

KABARTMA TOZU
Kabartma tozu birçok tedavide kullanılmaktadır. Tam bir temizleyici üründür. Kabartma tozunu suyla karıştırıp macun haline getirin. Ardından yüzünüzü yıkayın.