SAĞLIK
Giriş Tarihi : 15-02-2022 10:14   Güncelleme : 15-02-2022 10:14

Lazer epilasyon ile ilgili bilinmesi gerekenler

Kıl kökü hücrelerinin yapısını bozmayı hedef alan lazer epilasyon yöntemi, istenmeyen tüyler İçin birebir etkili oluyor. Hasara uğramış kıl köklerinde ciddi tahribat oluşturarak bir daha çıkmamasını sağlıyor. Kıl anatomisinde bulunan siyah renk lazer epilasyon İçin oldukça etkilidir. Işınların daha iyi görmesi ve yok etmesi bakımından koyu renkli kıl tipinin bulunuyor olması, tedavinin daha hızı etki etmesini sağlar.

Lazer epilasyon ile ilgili bilinmesi gerekenler
Lazer Epilasyon Nedir? – Buk Beauty
Kadın ve erkeklerin ortak sorunu istenmeyen tüyler, yeni nesil teolojilerle daha çabuk yok olabiliyor; hem de acı duymadan tamamen ortadan kaldırılabiliyor. Koyu renge karşı algısı yüksek olan lazer teknolojisi, yüksek ısı ile tutulan köklerinin hasara uğramasını sağlıyor. Bu yüzden beyaz renkli kıllarda ışının algısı düştüğünden yeterli verim alınamıyor.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?
Koruyucu gözlük eşliğinde alanında uzman kişiler tarafından yapılan lazer epilasyon uygulanan alana ve tercih edilen cihaza göre değişiklik gösteriyor. Belli aralıklarla tekrarı yapılan işlemde atışlar yapılarak kıl köklerinin yok olması sağlanıyor. Kızarıklığın ve şişliğin olması doğal olarak kabul edilirken kısa sürede geçmesi bekleniyor.

Lazer Epilasyon Kimler İçin Uygundur?
Kıl yapısının siyah veya koyu renkte olması uygulama için olumlu sonuç alınmasını sağlıyor. Fazla tüylenme sorunu yaşayan, her an daha rahat hissetmek isteyen ve gelişimini tamamlamış herkes lazer epilasyon yaptırabilir. Kıl rengi açık olanlar ise ışınların melalin algısı sebebiyle olumlu sonuç vermeyecektir.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?
Tüm vücuda uygulanan lazer epilasyon fiyatları yapılacak seansa göre değişiyor. Genel olarak koltuk altı, genital, bikini bölgesi, bacak, kol gibi yerleri kapsayan epilasyon, istenen diğer yerlere de uygulanabiliyor ve operasyon alanının farklı cihazlarla yapımı gerekebiliyor.

Lazer Epilasyon Erkek İçin Var mı?
Günümüzde artık epilasyon denilince sadece kadınlar akla gelmiyor; erkeklerin de fazlasıyla bu konuya ilgi gösteriyor olması alternatif fikirlerin oluşmasını sağlıyor. Kıl kökü ve hormon bakımından kadınlarla erkeklerin birbirinden farklı olması seans aralığını da değiştiriyor. Bununla beraber lazer epilasyon fiyatları için de farklılıklar oluşturduğu söylenebilir.

Diode Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?
Bu yöntem sayesinde daha derinde bulunan kıl bölgelerine çok daha etkili bir epilasyon yapılmış olur. Ten rengi koyu olan kişilerde epilasyon yöntemi daha zor olmaktadır. Fakat diode lazer epilasyon yöntemi ile kesinlikle çok daha etkili bir sonuç elde edilir.

Diode Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?
Uygulama sonrası normal olarak gerçekleşen kızarıklık için krem, merhem tarzı rahatlatıcı şeyler sürülebilir. Böyle bir etkinin görülmesi diode lazer epilasyon uygulamasının işe yaradığı ve kıl tahribatının oluştuğu gözlemlenir. Yine soğuk kompres yapılması kolaylık sağlayacaktır. Belli bir süre için sıcak sudan kaçınmak da yerinde olur.

Diode Epilasyon Faydaları Neler?
Kısa sürede tüylerin yok olmasına destek veren diode lazer epilasyon seansların düzenli tamamlanması halinde etkili bir lazer sistemidir. Can acıtıcı ve uğraştırıcı pek çok uygulamayı geride bıraktırır.

Ağda, tıraş bıçağı gibi alternatiflerin zorlayıcı işlemlerine gerek kalmaz. Kendinize ayırdığınız öz bakım süresinde hafife alınmayacak bir kısalma sağlar. Özellikle yaz günlerinde sorun haline gelen her an tüylerden kurtulma isteği neredeyse son bulur.

Uygulama esnasında cilde üfleyen hava sayesinde acının yüksek oranda hafifletilmesini ve işleme kesintisiz devam edilmesini sağlar. Diğer işlemlere göre oldukça hızlı yapılabiliyor olması uygulama süresini kısaltır ve tüylerle vedalaşmak çok daha kısa sürede gerçekleşmiş olur.
Lazer Epilasyon Fiyatları

Birçok lazer çeşidi olmasına rağmen doğru cihazın doğru cilt tipine uygun olarak uygulanmaması hüsrana uğratacak sonuçlara sebebiyet verebilir. Bunun için en doğru yöntemi uzman kişinin muayene sonrası belirlemesi ve karar vermesi gerekir. Cilt tipi ve kıl rengine bağlı olarak tercih edilen diode lazer epilasyon oldukça fazla tercih edilen lazer cihazları arasındadır.

Sponsorlu İçerik
*İçerik tanıtım yazısı olarak girilmiştir. OGÜNhaber editörlerinin bir müdahalesi bulunmamaktadır. Sağlık kategorisinde yayınlanan bu içerik bir tavsiye veya yönlendirme niteliği taşımamaktadır.