FOTOĞRAF
Giriş Tarihi : 03-08-2021 11:37   Güncelleme : 03-08-2021 11:45

Türkiye'yi sevdiren kareler

'Kadın Gözüyle Hayattan Kareler' fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergileme alan eserlerin bir araya geldiği dijital sergi fotoğraf severlerin beğenisine sunuldu.

Türkiye'yi sevdiren kareler

-SEYYAH DERGİSİ AĞUSTOS 2021- 

YUSUF MERİÇ

Anadolu Hayat Emeklilik tarafından 15 yıldır düzenlenen, Türkiye’nin kadınlara özel ilk ve tek fotoğraf yarışması olan Kadın Gözüyle Hayattan Kareler sergisi, bu sene de dijital ortamda fotoğraf severlerle buluşuyor. 2021 yılında bin 574 katılımcının 5 bin 371 fotoğrafının değerlendirilmesi neticesinde dereceye giren ve sergileme alan eserlerin yer aldığı sergi, Anadolu Hayat Emeklilik’in internet sitesi olan anadoluhayat.com.tr’de ziyarete açıldı. 

KADIN GÖZÜYLE
Birbirinden yetenekli kadın fotoğrafçıların katılımıyla renklenen, ilk dijital sergisini geçtiğimiz yıl açan “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler”, fotoğraf sanatını dijitale taşıyarak fotoğrafa ilgi duyan herkesi online buluşturmaya devam ediyor. Bu sene Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’in 15’inci yılı olması dolayısıyla ayrıca özel bir sergi de oluşturuldu. 15. Yıl Özel Sergisi’nde, yarışmanın başından bugüne kadar ödül alan 66 eser yine anadoluhayat.com.tr üzerinden ziyarete açıldı. 

88 BİNİ AŞKIN FOTOĞRAF
2007 yılından bu yana 23 bini aşkın kadın fotoğrafçının, 88 bini aşkın fotoğrafla katıldığı “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler”, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında 15 yıldır kesintisiz olarak düzenlenen tek fotoğraf yarışması. Kadınların sosyal, kültürel ve toplumsal gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen yarışma, onlara kendilerini ve hayata bakışlarını özgürce ifade edebilecekleri bir platform sunuyor.

KAÇIRMAYIN!
Yarışmanın bu yılki jürisinde; Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili Prof. Güler Ertan, fotoğraf sanatçısı İzzet Keribar, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Nihal Kafalı, fotoğraf sanatçısı Yusuf Darıyerli ve Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Nihan Güney yer aldı. “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” (KGHK) 2021 Yılı ve 15. Yıl Özel Dijital Sergisi’ni inceleyebilmek için www.anadoluhayat.com.tr/kadin-gozuyle-hayattan-kareler- dijital-sergi/intro/index.html internet adresi sizleri bekliyor. Seyyah dergisi editörleri olarak bu muhteşem enstantaneleri kaçırmayın deriz. Emin olun Anadolu’yu ve Türkiye’yi bir kez daha keşfedeceksiniz. Bizden söylemesi...