GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-04-2021 17:01   Güncelleme : 05-04-2021 17:01

Engelsiz şehir Muğla

Düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı’nı kutlayan Ardahan’da gerçekleştirilen Şehir Ödülleri töreninde Muğla, yılın engelsiz şehri seçildi.

Engelsiz şehir Muğla

-SEYYAH DERGİSİ NİSAN 2021-

2017 yılından itibaren düzenlenmeye başlanan Şehir Ödülleri’nde 2020 yılının engelsiz şehri ödülünü Muğla aldı.

“Güneş olup dünyayı aydınlatamasan da kandil olup çevreni aydınlat!” sloganını taşıyan Şehir Ödülleri töreni, korona virüs önlemleri kapsamında katılımcı sayıları ve tören süresi sınırlandırılarak düzenlendi. 27 kategori, üç tema ve birbirinden değerli katılımcılarla düzenlenen Şehir Ödülleri töreninde Türkiye’de bir ilk olan “Engelli Ailelerine Kısa Mola”, “Engelsiz Plajlar”, “Engelsiz İzciler” ve “Engelsiz Nakil Araçları” hizmetleri ile Muğla’ya yılın Engelsiz Şehri Ödülü layık görüldü. Ardahan’da düzenlenen şehir ödülleri törenine Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü temsilen Genel Sekreter Yardımcısı Birsen Kocataş ödülü aldı.

BİR KENT DÜŞLEYİN!
Şehir Ödülleri’nde “yılın engelsiz şehri” seçilen Muğla’nın bu başarısının kendilerini gururlandırdığını söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, bu önemli başarıda emeği geçen tüm personelini kutladı. Başkan Gürün, “Bir şehir düşledik. Engelli evlatları için hayatını adayan anneleri düşünen, plajların en güzel yerinde engelsiz plajlar olan, engelli nakil araçlarıyla hayatı kolaylaştıran, engelsiz izcileri ile kamp yapan, ulaşımda engelli rampalı araçları ile tüm vatandaşlara hizmet eden, her yurttaşın eşit yaşama hakkına saygı duyan… Ve tüm bu hizmetlerle yılın “engelsiz şehri” seçildik. Bu gurur hepimizin… Bu başarıda emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyorum.” dedi.