HOTEL
Giriş Tarihi : 11-03-2021 17:21   Güncelleme : 11-03-2021 17:21

Ayvalık'ta baharı karşılayın

Murat Reis Ayvalık, pandemi kısıtlamalarının herkesi bunalttığı bugünlerde hem kısa bir mola vermek hem de baharın en güzel zamanını yaşamak üzere tatil severleri Ayvalık’a bekliyor.

Ayvalık'ta baharı karşılayın

-SEYYAH DERGİSİ MART 2021-

Murat Reis Ayvalık, özel gezi tekneleri ile 10 dakikalık keyifli bir yolculuk sonunda Cunda'da muhteşem bir akşam yemeği ve D-Spa'da kendinizi yenilenmiş hissedeceğiniz bir hafta sonu sunuyor.  Tarihi yapısı, hikâyelerle dolu dar sokakları, deniz ve adalar manzarası ile bir liman kasabası olan Ayvalık’ın en gözde oteli Murat Reis Ayvalık, ilkbaharın keyfini çıkarmak hem de kısa bir mola ile kendini dinlemek ve yenilenmek isteyen misafirlerini bekliyor. Bahçe manzaralı odalarda konaklama ve kahvaltı imkânı sunan tesis, özel gezi tekneleriyle Cunda adasına gidiş - dönüş transferi ile birlikte Cunda’nın en güzel mekânlarından Cunda Teos Restaurant’ta akşam yemeği keyfi de vaat ediyor. Murat Reis Ayvalık’ın bünyesinde bulunan D-Spa, misafirlerine eşsiz bir deneyim yaşatırken, ruhlarını da yeniliyor. D-Spa Murat Reis Ayvalık’ın konaklama ayrıcalığında aromaterapi masajı da yer alıyor. 

DİNLENDİRİCİ KONSEPT
Dünyanın oksijeni en yüksek noktalarından birisi olarak kabul edilen Ayvalık’ta Şeytan Sofrası Yolu üzerinde Paşa Koyu’nda konumlanan Murat Reis Ayvalık Oteli, dinlendirici konsepti, konforlu odaları, nefes kesen manzarası, yemyeşil doğası ve birbirinden lezzetli menüleriyle yıllar sonra misafirlerini ağırlıyor. Otel, tamamen yenilenen 91 oda, süit ve bungalovların yanı sıra bölgedeki tek spa ve fitness merkezine de sahip. “D-Spa Murat Reis Ayvalık” ısıtmalı açık havuzu, sauna ve buhar odaları, Türk Hamamı, 3 adet bakım ve terapi odası ile uzman terapistler tarafından hizmet veriyor. Hemen kıyıda yer alan özel konumunu, sunduğu su sporu alternatifleriyle zenginleştiren otel, meraklıları için dalış kursları, rehberli bisiklet turları, tenis kortları, basketbol sahaları ve yürüyüş parkurları ile misafirlerine aynı zamanda spor dolu bir tatil imkânı da sunuyor. Bilgi için: www.muratreisayvalik.com.tr internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

KAÇIRMAYIN!
Buraya kadar gelmişken Ayvalık’a gitmemek olmaz. Asırlık zeytin ağaçlarının arasında bulunan Ayvalık, girintili çıkıntılı kıyıları, 22 adası, daracık sokakları süsleyen eski Rum evleri ve özgün yemekleriyle her zaman gözde bir tatil seçeneği. Vitraylı camları ve devasa sobasıyla Taş Kahve ise tartışmasız bir Cunda klasiği. Bir zamanlar “Küçük Paris” diye adlandırılan Cunda’yı da Ayvalık’tan ayrı düşünmek mümkün değil. Sahili küçük bir Yunan adasını, metropol kilisesinin bulunduğu sokak Venedik’i anımsatacak size. Cunda’nın kuzeye bir uzantısı olan Pateriça’daki Ayışığı Manastırı ise olağanüstü bir manzaraya egemen. 1700’lü yıllarda onarım gören manastır, ayın şavkı yansıdığında muhteşem bir görünüme bürünüyor. Tıpkı yol boyu tanık olduğumuz güzellikler gibi…

ADA SEFASI 
Ayvalık gezinizi keyifli bir ada sefasıyla zenginleştirmek de elinizde. Çanakkale Boğazı’nın hemen ağzında yer alan Bozcaada’nın dünyaca ünlü seyahat dergileri tarafından yeryüzünün en güzel adaları arasında gösterilmesi boşuna değil. Bozcaada, ulaşım kolaylığı, turizm olanaklarının genişliği, bağlarının ve denizinin güzelliği, özgün ada yaşamını hemen hissettirmesi sayesinde yoğun ilgi görüyor. Adaya Geyikli ve Çanakkale iskelelerinden kalkan feribot seferleriyle ulaşabilirsiniz. Mutlu tatiller…