KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 22-02-2021 17:08   Güncelleme : 22-02-2021 17:10

Sanat, Ortak Nefesimiz Olsun

Bir sosyal sorumluluk projesi olarak ünlü müzisyenlerin desteğiyle hayata geçirilen Pandemi Orkestrası, kış aylarımızı renklendirecek.

Sanat, Ortak Nefesimiz Olsun

- SEYYAH DERGİSİ ŞUBAT 2021 -

Pandemi sürecinde hiçbir sabit geliri olmayan ve ekonomik olarak zor bir süreçten geçen müzisyenlerin yer alacağı senfonik bir orkestra kuruldu. Klasik müziğin Türkiye’deki en önemli icracıları arasında yer alan Gürer Aykal, Gülsin Onay, Cihat Aşkın ve İdil Biret gibi isimlerin de şef ve solist olarak yer alacağı konserler, Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda gerçekleştirilecek.


KONSERLER DİZİSİ

Kadıköy Belediyesi’nin destek verdiği projede şef, solist ve orkestracı olarak aynı meslek grubundan birçok sanatçı da karşılık beklemeden yer alıyor. “Pandemi Orkestrası” adıyla beş konser verecek müzisyenler topluluğuna, Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası ev sahipliği yapacak. Pandemi orkestrasının ilk konseri, 7 Aralık 2020 tarihinde şef Rengim Gökmen ve İdil Biret’in katılımıyla gerçekleştirilmiş ve sanatseverlerden yoğun ilgi görmüştü. İkinci konser, 4 Ocak 2021’de şef Oğuzhan Balcı ve Gökhan Aybulus’un katılımıyla, üçüncü konser 8 Şubat 2021’de şef Gürer Aykal ve Bülent Yazıcı’nın katılımıyla; dördüncü konser 8 Mart 2021’de şef İbrahim Yazıcı ve Gülsin Onay’ın katılımıyla; beşinci konser ise 29 Mart 2021’de şef Hakan Şensoy ve Cihat Aşkın katılımıyla gerçekleşecek. Biletler, Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası gişesi ve internetten satışa sunuluyor.