GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-02-2021 18:42   Güncelleme : 20-02-2021 18:42

Uçurtma Müzesi mevsimine hazır

Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi, interaktif bir şekilde konuklarını uçurtma kültürü konusunda bilgilendiriyor ve onlara unutulmaz anlar yaşatıyor.

Uçurtma Müzesi mevsimine hazır

-SEYYAH DERGİSİ ŞUBAT 2021-

Uçurtma kültürünü yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak için çalışan İstanbul Uçurtmacılar Derneği bünyesinde kurulan ve 13 yıldır Türk ve dünya uçurtma kültürünü uçurtma severlere görsel, işitsel ve dokunsal yöntemlerle tanıtan Üsküdar Belediyesi Mehmet Naci Aköz Müzesi bir uçurtma mevsimine daha hazır. İşte bu renkli mekânda yürütülen hummalı çalışmalardan detaylar…

FARKLI ÜLKELERDEN ÖRNEKLER
İstanbul Üsküdar'daki geniş ve ferah binasının müze bölümünde 33 ülkeden toplam 2 bin 700 uçurtma ve uçurtmayla ilgili malzemeden oluşan koleksiyonuyla ziyaretçilerine hizmet veren Üsküdar Belediyesi Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi, interaktif bir şekilde ve tiyatral bir anlatım tarzıyla konuklarını uçurtmalar ve uçurtma kültürü konusunda bilgilendiriyor ve onlara unutulmaz anlar yaşatıyor. 

İSTEYENE OKUL DA VAR
Müze kapsamındaki Uçurtma Okulu ise uçurtma yapımını öğrenmek ve/ veya kendi uçurtmasını yapmak isteyenlere, konusunun uzmanı uçurtma eğitmenleri gözetiminde bu imkânı sunuyor. Ziyaretçiler, sadece malzeme ücreti ödeyerek, keyifli ve elit bir ortamda kendi uçurtmalarını yapmanın mutluluğunu yaşıyor.

7’DEN 70’E ZİYARETÇİ
Pazar hariç, haftanın tüm günlerinde, mesai saatleri içerisinde hizmet veren Üsküdar Belediyesi Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi'ni her yaştan uçurtma sever ziyaret edebiliyor. Birbirinden ilginç, renkli ve görkemli uçurtmaların sergilendiği müzeyi ziyaret etmek ise ücretsiz. Ziyaretçiler, Uçurtma Okulu'ndan da sadece yapacakları uçurtmaların malzeme bedeli olan, kişi 18 TL karşılığında yararlanabiliyor.

NASIL BİLGİ ALINIR?
Gerek uçurtmalar gerekse de müze hakkında bilgi almak isteyen uçurtma tutkunları, www.ucurtmadunyasi.com internet sitesi ve müzenin resmî sosyal medya hesaplarını ziyaret ederek ya da 0216 553 23 37 nolu telefonu arayarak bilgi edinebiliyor.