TURİZM
Giriş Tarihi : 05-02-2021 17:09   Güncelleme : 05-02-2021 17:09

Bodrum'a 2,5 milyon turist

Bodrum Tanıtma Vakfı'nın başlattığı turizmi çeşitlendirme hamlesi kapsamında hayata geçirilecek projelerle 1 milyar dolar ek gelir hedefleniyor.

Bodrum'a 2,5 milyon turist

-SEYYAH DERGİSİ ŞUBAT 2021-

Bodrum Tanıtma Vakfı’nın (BOTAV) başlattığı “turizmde ve tarımda kalkınma hamlesi”nin tanıtım toplantısında konuşan Bodrum Belediye Başkanı ve BOTAV Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aras, ilçeye pandemi sonrası ilginin daha da arttığını ve yazlıkçıların dönmediğini söyledi.

DENİZ, KUM, GÜNEŞTEN FAZLASI 
Bodrum’un sadece deniz, kum ve güneş turizmiyle değil; doğa, tarım, gastronomi ve spor turizmiyle de anılması için çalıştıklarını belirten Aras, “Bodrum’a yıllık gelen yabancı turist sayısı 1,5 milyona yaklaştı. Pandemi nedeniyle artık insanlar doğaya, bahçelere ve tarlalara kendilerini atıyor. Biz de turizmle iç içe geçen tarımdaki hamlelerimizle, spor turizmindeki projelerimizle önemli atılımlar yapacağız. Turizmimizi çeşitlendirerek yabancı turist sayımızı 2,5 milyona çıkartacağız.” diye konuştu.

YÜZDE 45 ARTIŞ
Gastronomi turizmini canlandırmak için lezzet rotaları oluşturacaklarını belirten Aras, “Bodrum markalı ürünlerin Türkiye’ye ve dünyaya satışını yapacağız. Köy pansiyonculuğu ve ekoturizm alanlarındaki butik konaklama tesisleri sayesinde yatak kapasitemizin artmasını ve istihdam sağlanmasını hedefliyoruz” dedi. BOTAV Genel Sekreteri Serkan Ceylan da “Golf turizminden agroturizme kadar birçok ürün geliştiriyoruz. Bodrum’un turizm gelirini 10-15 yılda yüzde 40-50 artırmak istiyoruz.” dedi.