FOTOĞRAF
Giriş Tarihi : 04-02-2021 16:59   Güncelleme : 04-02-2021 16:59

Kadın gözüyle memleket manzaraları

Bu yıl 14’üncüsü gerçekleştirilen “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” fotoğraf yarışmasında yer alan eserler, ilk kez dijital platformda sergileniyor. 

Kadın gözüyle memleket manzaraları

-SEYYAH DERGİSİ ŞUBAT 2021-

Anadolu Hayat Emeklilik tarafından 14’üncüsü gerçekleştirilen, Türkiye’nin kadınlara özel ilk ve tek fotoğraf yarışması Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’in sergisi, bu yıl ilk defa dijital platformda ziyaretçileriyle buluşuyor. Sergide “Hayata Dair” temasıyla toplam 44 adet fotoğraf yer alıyor.

YENİ BİR DENEYİM
2007 yılından bu yana 21 bini aşkın katılımcının 83 binin üzerinde fotoğrafla katıldığı “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” Fotoğraf Yarışması, her sene düzenlenen sergisi ile de fotoğraf severlerin ilgi odağında yer alıyor. Birbirinden yetenekli kadın fotoğrafçıların katılımıyla renklenen Kadın Gözüyle Hayattan Kareler, bu sene dijitale taşınan sergisi ile fotoğraf severleri yeni bir deneyimle buluşmaya davet ediyor. 

ÇARPICI KARELER
Yarışmanın bu yıl birincisi, “Sevgi” adlı fotoğrafıyla Berna Nalçacı oldu. “Torlukçular” adlı fotoğrafıyla Funda Öztürk’ün ikinci, “Sevgililer” adlı fotoğrafıyla Aslı Ayyürü’nün üçüncü olduğu yarışmada Özlem Dilek, Nebiha Bacıoğlu ve Münevver Ulusoy da mansiyon ödülüne layık görüldü. Bütün bu fotoğrafların yanı sıra, sergileme alan 38 fotoğrafın da yer aldığı dijital sergiye özel tasarım bir internet platformu üzerinden pratik biçimde ulaşılabiliyor.

ÖNEMLİ İSİMLERİN SEÇKİSİ
Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında düzenlenen yarışmanın bu yılki seçici kurulunda Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili Prof. Güler Ertan, fotoğraf sanatçısı İzzet Keribar, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Nihal Kafalı, fotoğraf muhabiri ve belgesel yapımcısı Coşkun Aral ve Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Nihan Güney yer aldı. 

NASIL İZLENİR?
“Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” fotoğraf sergisi, https://www.anadoluhayat.com.tr/kadin-gozuyle-hayattan-kareler-dijital-sergi internet adresi üzerinden ücretsiz olarak ziyaret edilebiliyor. Pandemiye karşı alınan sosyal kısıtlama önlemlerinin devam ettiği günlerde faydalı bir kültürel aktivite olarak takip edilmeye fazlasıyla değer.