GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-12-2020 17:54   Güncelleme : 12-12-2020 17:54

Haftanın yabancı dizisi: Industry

'HBO' yapımı olan Industry, sekiz bölümden oluşan, Mickey Down ve Konrad Kay tarafından yaratılan bir İngiliz televizyon dizisi.

Haftanın yabancı dizisi: Industry
Dizinin oyuncu kadrosunda; Myha'la Herrold, Marisa Abela, David Jonsson ve Harry Lawtey yer alıyor.
 
Finans dünyasını, daha önce az görülen bir bakış açısından inceliyor. Besin zincirinin tepesinde, kendine güvenen ve çıkarcı liderleri izlemek yerine, sektörün manipülatif liderlerini hikayeye yerleştiriyor.
 
Konusunu özetlersek;
Londra yatırım bankası olan Pierpoint & Co tarafından, bir grup genç mezun, stajyer olarak işe alınır... fakat bu grubun bir kısmı, 6 ay sonra, burada kalıcı mevkiler kazanacak, bir kısmı da gönderilecektir.
 
Hikaye, bu genç profesyonellerin işinde yetişmesi, planları, hırsları ve başarıları etrafında dönüyor.
 
Bu hararetli dramı, finans dünyasında, tam olarak anlatmak oldukça zor.
Bazı anlar karakterleri, dolandırıcı gibi görüyor ama aldırmıyorsunuz...tuhaf bir aurası var yani...kısacası, bu dizide herkes anti-kahraman.
 
Mesela, dizinin dinamik kahramanı olan dik kafalı ve özgüveni yüksek Harper'ın, (Myha'la Herrold) yalanlarını kabulleniyor ve kızsanız da onun tarafını tutarak, işi kadrolu olarak almasını istiyorsunuz.
 
Ya da zengin kızı olan Yasmin'in, (Marisa Abela) ailesine ve kendisine, zengin bir kızdan daha fazlası olduğunu kanıtlamasını istiyorsunuz.

Bir saniye önce kızıp, nefret edip, saydırdığınız bir karaktere, bir saniye sonra acıyıp üzülürken buluyorsunuz kendinizi.
Bunu mükemmel bir zamanlamayla yapıyor dizi.
 
Kısacası, bu dizinin karakterleri görünüşte çok duygusuz...o yüzden tek isteğiniz, onları, şişmiş egolarına ve zaman zaman nefret etmenize rağmen, başarılı olmalarını görmek.
 
HBO, Industry'le, kapitalist sistemin ne denli acımasız olduğunun altını çizmiş.
 
Bu dizi, Digitürk'de yayınlanıyor fakat çocuğunuzla izlenebilecek türde bir dizi değil.
+18'e hitap ediyor.