GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-10-2020 16:58   Güncelleme : 13-10-2020 21:42

Sapanca'da doğaya kaçış alternatifleri

COVID-19 sürecinde yeni dönem hazırlıklarını tamamlayan Elite World Sapanca Convention & Wellness Resort, kısa bir molanın ardından misafirlerine ev sahipliği yapmaya başladı.

Sapanca'da doğaya kaçış alternatifleri

-SEYYAH DERGİSİ EKİM 2020-

İstanbul’a sadece 1,5 saat uzaklık mesafesinde doğayla baş başa, geniş sosyal mesafeli alanlarda, güvenli ve ferah bir tatil ayrıcalığı sunan Elite World Sapanca, outdoor aktiviteleri ile ön plana çıkarak, doğaya kaçmanız için pek çok alternatifi bir arada sunuyor. Yoga, pilates, fitness, cross fit, çocuk pilatesi, orman yürüyüşü, aquapark gibi açık havada gerçekleştirilen hizmetlere odaklanan Elite World Sapanca’da, trekking, ATV safari, paintball, hazine avı, bisiklet gezisi ve açık havada masaj uygulamaları gerçekleştirmek de mümkün.

SAĞLIKLI TURİZMİN ADRESİ
Turizm Bakanlığı’nın önerdiği tüm tedbirleri uygulayan ve üst düzey güvenlik önlemleri sunan Elite World Sapanca, “Güvenli Turizm Sertifikası”na sahip bulunan sayılı oteller arasında yer alıyor. Misafirlerine özledikleri tatil anlayışını kapasitesinin yüzde 50’si oranında azalttığı doluluk ile sunan Elite World Sapanca, güvenli ve huzurlu bir tatil ayrıcalığı yaşatıyor. Geniş, ferah yeşil açık alanları; teraslı, açılır camlı odaları, bahçeli restoran ve kafeleri ile sosyal mesafe kurallarına uygun konforlu hizmet ayrıcalıkları bulunan Elite World Sapanca, üst düzey önlemleriyle sağlıklı, güvenli, mutlu ve huzurlu bir yaşama dönüş vaat ediyor. 44 dönüm arazi içinde sahip olduğu bölgenin ilk ve tek biyoloji göleti, aquaparkı ve açık havuzu ile ormanın kalbinde yer alan Elite World Sapanca, otel misafirlerinin konforu ve huzuru için özenle düşünülen farklı tasarım ve konsept ayrıcalıklarını da bir arada sunuyor.

NİLÜFERLER VE KUĞULAR 
Buraya kadar gelmişken Poyrazlar Gölü’ne uğramamak eksiklik olur. Adapazarı kent merkezi içinden geçilerek 15 kilometrelik bir yolla ulaşılan göl, kendisiyle aynı adı taşıyan millî parkın sınırları içerisinde bulunuyor. Çevresi çam ve meşe ağaçları, kıyıları ise kamelya ve sazlıklarla kaplı gölün üzeri nilüferlerle süslenmiş. Poyrazlar Gölü, göç mevsiminde kuğular başta olmak üzere çeşitli kuş türlerinin akınına uğruyor. Dönüşte Adapazarı’nın Sakarya Caddesi üzerindeki meşhur ıslama köftecilerden birine uğramayı ihmal etmiyoruz. Bilmeyenlere hatırlatalım: Izgarada pişirilen yassı köfteler, kızartılıp et suyuna batırılmış ekmek dilimleri, pişmiş domates ve biber eşliğinde servis ediliyor. Sirkeli piyaz ve şıra ise menünün tamamlayıcıları… Nefis bir ziyafetle bu güzel coğrafyaya veda ederken, yanı başımızdaki güzellikleri yeniden keşfetmiş olmanın haklı mutluluğunu yaşıyoruz. Darısı başınıza…