GASTRO
Giriş Tarihi : 08-10-2020 17:15   Güncelleme : 08-10-2020 17:23

Dünyanın yemeği İstanbul'a geliyor

28. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı - WorldFood İstanbul’un 25-28 Kasım 2020 tarihlerinde gerçekleştirilmesine karar verildi.

Dünyanın yemeği İstanbul'a geliyor

-SEYYAH DERGİSİ EKİM 2020-

Gıda ve gıda teknolojileri sektörünün trendlerine ve gelişimine yön veren, yöresel lezzetlerin tanıtımına çok önemli katkı sunan, en yeni ürünleri yerli ve yabancı ziyaretçileriyle buluşturan, sektörün bölgeye ve dünyaya açılan kapısı olan Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı - WorldFood İstanbul, tarih değişikliğine gitti. Daha önce 02 - 05 Eylül 2020 olarak duyurulan fuarın tarihi, Hyve Group’un iş ortakları başta olmak üzere geniş katılımcı, ziyaretçi ve paydaşları ile yaptığı görüşmeleri sonrasında 25 - 28 Kasım 2020’ye ertelendi.

ÖNCELİK FUARIN VERİMLİ GEÇMESİ 
WorldFood İstanbul’u düzenleyen küresel fuarcılık şirketi Hyve Group’un Bölge Direktörü Kemal Ülgen, katılımcılar ve ziyaretçiler başta olmak üzere tüm paydaşlar için verimli ve faydalı bir fuar gerçekleştirilmesinin temel öncelikleri olduğunu bir kez daha vurguladı. Ülgen sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’nin gıda ve gıda teknolojileri sektörünün bölgeye ve dünyaya açılan kapısı WorldFood İstanbul’u 25-28 Kasım 2020 tarihlerine erteledik. Tüm taraflarla yoğun temaslarımız nihayetinde Fuarımızın tarihinin değiştirilmesine yönelik talepleri değerlendirdik. Tarih değişikliğinin faydalı olacağını tespit ettik. Katılımcılarımızı ve kamuoyunu, yerel ve küresel çapta sektör ve markamız özelinde yaşanan gelişmelerle ilgili bilgilendirmeye devam edeceğiz. Ticaret Bakanlığı’nın desteği ile Hyve Group’un düzenlediği WorldFood İstanbul, güçlü bölgesel ağı ile yerli paydaşlarımız için yeni iş, ortaklık ve satın alım fırsatları yaratarak, paydaşlarımızın pandemi sürecini hızla atlatmalarına katkı sunacaktır.”

ZİYARETÇİ SAYISI ARTIYOR
Geçtiğimiz yıl 27’ncisi düzenlenen WorldFood İstanbul 2019 Fuarı’nda toplam ziyaretçi sayısı yüzde 29, yabancı ziyaretçi sayısı ise yüzde 87 artmıştı. Turizm sektörüne çeşitli açılardan önemli ilhamlar sunan bu uluslararası organizasyon, sektörün global ve bölgesel gelişim alanlarının tartışılmasını ve bilgi alışverişini sağlayarak yeni fikir ve ürünlerin tanıtımına yönelik etkinliklerle dolu verimli bir platform sunuyor. 2019 yılında 45 ülkeden 500 katılımcı firma ile 20 bin 746 ziyaretçiyi ağırlayan fuar, geçtiğimiz yıl 2018 yılına göre yüzde 29’luk büyüme ile önemli bir başarıya imza atmıştı. Etkinlik, 2018 yılına göre 2019’da uluslararası ziyaretçi sayısını rekor bir seviye olan yüzde 87 oranında da artırmıştı.