SEYYAH
Giriş Tarihi : 21-09-2020 16:43   Güncelleme : 21-09-2020 16:43

Püfür püfür Karadeniz

Rotasını kültüre çeviren gezginlerin ilk duraklarından biri olan Karadeniz, yeşil doğası, yerel özellikleri ve eşsiz lezzetleriyle eylül ayında da yine en çok talep gören yerler arasında.

Püfür püfür Karadeniz

-SEYYAH DERGİSİ EYLÜL 2020-

Karadeniz, püfür püfür esen yaylaları, serin suları ve tabii ki dünyaca ünlü Sümela Manastırı, Ayder Yaylası ve Uzungöl’ü ile bu sonbaharın da gözde gezi adreslerinden biri. Sosyal medyada #ÇokGüzelsinTürkiye etiketiyle yaptığı paylaşımlarla büyük ilgi gören platformun düzenlediği Karadeniz turları, otobüslü ve uçaklı olmak üzere iki kategoriye ayrılıyor: 3, 4 ve 5 gece otel konaklamalı ve otobüslü turlarda sekiz gecelik seçenekler de yer alıyor. Otobüslü Karadeniz turlarının fiyatları 1049 TL’den başlıyor. Uçaklı turlar ise yine 3, 4 ve 5 gece konaklamanın yanı sıra, altı gecelik otel konaklama seçenekleri de sunuyor. Uçaklı paketlerin fiyatları ise 1539 TL’den başlıyor. Uçaklı turlar arasında yer alan Karadeniz ve Doğu Anadolu turlarında Doğu Karadeniz Bölgesi ile Kars, Doğubayazıt ve Van da seyahat severler tarafından görebiliyor. Bir başka paket olan uçaklı Karadeniz - Batum ve Tiflis turunda misafirler, Doğu Karadeniz Bölgesi ile Gürcistan’ın önemli şehirlerini gezme olanağı elde ediyor.

GÜVENLİ SEYAHAT 
Turlarda Sağlık Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın koyduğu seyahat kriterleri esas alınıyor. Turlarda kontenjanlar az tutulurken, sosyal mesafe, maske kullanımı, araç dezenfeksiyonu, otel ve gidilen mekanlardaki hijyen koşulları gibi hususlara son derece önem veriliyor. Ayrıca Türkiye’nin farklı şehirlerinden çıkışlı Karadeniz turları da mevcut. Yurt içinde Türkiye’nin en güzel butik ve kıyı otelleri ile tatil evleri ve villalar da diğer tatil seçenekleri arasında.