SEKTÖRDEN
Giriş Tarihi : 18-09-2020 16:42   Güncelleme : 18-09-2020 16:42

Otobüs fiyatına VIP transfer

Seyahat kısıtlamaları kaldırılmasına rağmen toplu taşımayı kullanmak istemeyenlere hizmet veren VIP transferlere talep artıyor.

Otobüs fiyatına VIP transfer

- SEYYAH DERGİSİ TEMMUZ 2020 -

Özel aracı olmayan, araba kullanmayı bilmeyen ya da uzun yolda kendisine güvenmeyenlerin imdadına ise VIP transfer araçları yetişiyor. Üstelik VIP transferler, sağlık açısından daha güvenli olmasının yanı sıra, ekonomik ve hızlı… Amerika’da 32 yıl boyunca havalimanı ve ulaşım transfer hizmeti veren ve 2015’ten bu yana da Türkiye’de yolcularını ağırlayan GM Global Turizm’in Genel Müdürü Gülruh Gülten, özellikle 65 yaş ve üzeri vatandaşlara seyahat izni çıkmasıyla talebin arttığını belirtti. Gülten sözlerini şöyle sürdürdü: “Çünkü insanlar seyahat etmek istese de otobüslerin kalabalığı, uzun yol tehlikesi, özel aracının bulunmaması gibi nedenlerle VIP transfere yöneliyor. Son günlerde âdeta telefonlarımız kilitlendi.” 

YA KÖYE YA DA YAZLIĞA..
Evlerinde çok sıkılan insanların havaların da ısınmasını fırsat bilerek yola çıkmak istediklerini aktaran Gülruh Gülten, “Müşterilerimiz en çok köylerindeki, yaylalarındaki evlerine gitmek istiyorlar. Ayrıca yazlıklarına gitmek isteyenler de çok. Türkiye’nin her yerine yoğunluk var. Ama özellikle çay dönemi olduğu için Karadeniz’e ilgi büyük. Yine Antalya, Bodrum, Marmaris ve Çeşme gibi tatil bölgeleri de revaçta…” diye konuştu.

HEM GÜVENLİ HEM DE EKONOMİK
Şehirlerarası ulaşım için transfer araçlarının hem hesaplı hem de güvenli olduğuna dikkat çeken Gülten, “Özellikle üç - beş kişilik aileler için ayrı ayrı bilet parası vermektense bu şekilde bir transfer aracı kiralamak daha uygun. Getirdiği güven hissi ise paha biçilemez.” dedi. Gülten, VIP transferin sağladığı fiyat avantajı ile ilgili şu örneği verdi: “Otobüsle İstanbul’dan İzmir’e gitmek isteyen dört kişilik bir aile kişi başı 180 TL’den toplam 720 TL ödemek durumunda. Otogara ulaşım ve yoldaki harcamalar gibi ek masraflarla bu 850 - 1000 TL’ye çıkıyor. Ancak VIP transferden evden alınıp eve bırakılıyorsunuz ve dokuz kişilik araçta sosyal mesafe kuralı gereği şoförle birlikte beş kişi seyahat ediyorsunuz. Bunun da toplam ücreti, 1200 TL oluyor. Otobüsten çok az bir farkla güvenli, hızlı ve lüks bir ulaşım olanağı buluyorsunuz.” 

DAHA HIZLI
VIP transferin tek avantajı, güvenli ve ucuz olması değil. Aynı zamanda otobüslere göre daha hızlı. Trabzon’a otobüsle 16 saatte giderken, VIP transferle 12 saatte, İzmir’e otobüsle 8-10 saatte giderken VIP konforuyla 3,5 saatte, Bodrum’a ve Marmaris’e 13-14 saatte giderken VIP transferle altı - yedi saatte, Antalya’ya ise 16 saat yerine sekiz saatte ulaşılabiliyor.

DEZENFEKTE EDİLİYOR
Gülruh Gülten, araçlardaki önlemleri ise şöyle sıraladı: “Tüm kurallara uygun bir şekilde hizmet veriliyor. Araçlar, düzenli şekilde dezenfekte ediliyor. Sürücüler bu konuda eğitimli. Ayrıca gerekli sağlık taramaları da düzenli olarak yapılıyor.”

EV KONFORUNDA
Araçlar, güvenli ve temiz olmasıyla birlikte konforlu da… Tüm araçlarda klima, TV, DVD, buzdolabının yanı sıra, internet bağlantısı da bulunuyor. Koltukların istenildiği takdirde yatağa dönüştürülebildiği araçlarda, yolculuk süresince çeşitli ikramlar da yapılarak yolculara ev konforu yaşatılıyor.