GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-09-2020 15:04   Güncelleme : 04-09-2020 15:04

Dünya Ralli Şampiyonası Türkiye’de

2020 FIA Dünya Ralli Şampiyonası 5. Yarışı Türkiye Rallisi, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından 18-20 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek. 

Dünya Ralli Şampiyonası Türkiye’de

-SEYYAH DERGİSİ EYLÜL 2020-

Ülkemizin ev sahipliği yaptığı en büyük spor organizasyonlarının başında gelen Türkiye Rallisi, bu yıl Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilecek. Bu dev organizasyon, Marmaris’in eşsiz çam ormanları ve muhteşem denizinin güzelliği eşliğinde, dünyaca ünlü pilotları ve binlerce turisti ağırlayacak.

155 TV KANALINDAN CANLI YAYIN
COVID-19 pandemisi nedeniyle ilk üç yarış sonrasında ara verilen şampiyona, 04-06 Eylül tarihlerindeki Estonya Rallisi ile devam edecek ve ekipler bu yarışın ardından rotalarını Türkiye’ye çevirecekler. 18 Eylül Cuma günü başlayacak olan Türkiye Rallisi, dünyanın en hızlı ralli pilotlarının nefes kesen mücadelelerine sahne olacak. Tam üç gün boyunca Marmaris, Ula ve Datça bölgelerindeki özel etaplarda devam edecek heyecan, 155 televizyon kanalından canlı yayınlarla tüm dünyaya ulaştırılacak. 

DÜNYA ÇAPINDA SES GETİRECEK
Bu etkinlik ile ilgili bir açıklama yapan TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı, “Türkiye Rallisi organizasyonunun, T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilecek olmasından büyük gurur duyuyoruz. Bu vesileyle başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve bu projede emeği geçen tüm devlet büyüklerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Bir kez daha ülkemizin gücünü tüm dünyaya göstermek ve tanıtımına katkıda bulunmak için hazırız.” dedi.

GÖZLER MARMARİS’TE
WRC Promoter CEO'su Jona Siebel de T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve TOSFED'e teşekkür ederek. “Marmaris, pandemi sonrasında alınan önlemler doğrultusunda, tüm katılımcı ve seyircilerin keyifle ve güvenle seyahat edebilecekleri popüler bir tatil beldesi. Organizasyon COVID-19 protokolleri ile birlikte yürütülecek ve güvenli bir ortam oluşturmak için Türkiye'nin sağlık yasalarına uygulanacaktır.” açıklamasını yaptı.