GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-07-2020 02:34   Güncelleme : 26-07-2020 02:34

Haftanın yerli yapımı: Çatı Katı Aşk

Çatı Katı Aşk’ın yönetmeliğini Barış Yöş yapıyor; senaryosu ise Saygın Delibaş ve Fethi Kantarcı ikilisi tarafından kaleme alınıyor.

Haftanın yerli yapımı: Çatı Katı Aşk
Bu romantik komedi dizisinin kalabalık kadrosunda; Furkan Andıç, Ezgi Şenler, Yiğit Kirazcı, Nilay Deniz, Renan Bilek, Tülay Günal, Erhan Yazıcıoğlu, Ebru Aykaç, Burak Tamdoğan, Pelin Öztekin, Bülent Seyran ve Bedia Ener yer alıyor.
 
Nesilden nesile aktarılan onlarca repliği içinde barındıran, unutulmaz Neşeli Günler, Gülen Gözler, Ah Nerede Vah Nerede, Evcilik Oyunu ve Yaz Bekarı gibi Yeşilçam Filmleri’nden izler taşıyan Çatı Katı Aşk, sıcacık bir mahalle dizisi olmuş.
 
Dizinin konusu ise kısaca şöyle :
 
Kalabalık bir ailenin yaşadığı köşkün çatı katı, kiralıktır.
Fakat ev sahiplerinin tek şartı kiracının evli olmasıdır.
İki bekar genç olan Ateş ve Yasemin, bu evi tutmak için evli numarası yaparlar.
 
Bir tek ev sahibinin genç oğlu Demir ve genç kızı Ayşen, bu kişilerin evli olmadıklarını biliyordur.
 
Ateş, Yasemin, Demir ve Ayşen arasında geçen bu karışık aşk, komik ve sevimli bir dilde anlatılıyor.
 
Tek başınıza ya da sevdiğinizle, büyük bir zevkle izlenebilecek, insanı her sahnesinde gülümsetebilen, duygusallık, hüzün, merhamet ve aşkın konu edildiği, bir o kadar da özünde birçok değeri sorguladığı, başarılı olacağına inandığım sıcacık bir mahalle dizisi olmuş.
 
Dizinin rengi, mekanların seçimi ve özellikle eğlenceli ya da duygusal sahnelerde çalan müzikler ise nostaljik Yeşilçam Filmleri’nin şarkılarından oluşuyor.
 
Bu masumiyet akan diziye emeği geçen herkesin ellerine sağlık.