SAĞLIK
Giriş Tarihi : 07-07-2020 11:21   Güncelleme : 07-07-2020 11:21

Hastalanan vatandaşı ziyaret eden 4 kişi koronavirüse yakalandı

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde hastalanan bir vatandaşın yapılan koronavirüs test sonuçlarının pozitif çıkmasının ardından, şahsı ziyaret ettiği belirlenen 4 kişinin koronavirüse yakalandığı ortaya çıktı.

Hastalanan vatandaşı ziyaret eden 4 kişi koronavirüse yakalandı
Olay, Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre, mahallede yaşayan N.B. isimli vatandaş, rahatsızlığı nedeni ile Kocaeli’de bulunan özel bir hastanede tedavi oldu. Daha sonra taburcu edilen N.B. Kandıra ilçesi Karaağaç Mahallesi’nde bulunan evine gitti. Evinde rahatsızlanan N.B.'nin kaldırıldığı hastanede yapılan koronavirüs test sonuçları pozitif çıktı. N.B. isimli vatandaşın ardından eşi F.B. ve aynı mahallede yaşayan kızı S.S.’nin de yapılan test sonuçları pozitif çıktı. Daha sonra koronavirüs sonuçları pozitif çıkan vakalarla temasa geçtiği belirlenen vatandaşlara da koronavirüs testi yapıldı. N.B.’yi ve kızı Seher S.'ye "Geçmiş olsun" ziyaretinde bulunduğu belirlenen 3 kişinin yapılan koronavirüs test sonuçları pozitif çıktı. Vakalar çevredeki hastanelerde tedavi altına alındı.

Konu ile ilgili konuşan Karaağaç Mahallesi Muhtarı Mehmet Elmacı, vakaların sağlık durumlarının iyi olduğunu ve evlerinin karantinaya alındığını söyledi.