RÖPORTAJ
Giriş Tarihi : 28-05-2020 19:24   Güncelleme : 28-05-2020 19:24

5 soruda İsveç Kraliçesi Isabelle

“Türkiye’den teklif geldiğinde çok mutlu oldum. Burada oynamak benim hayalimdi.” diyen İskandinav voleybolunun yıldız ismi Isabelle Haak ile keyifli bir söyleşi…

5 soruda İsveç Kraliçesi Isabelle

-SEYYAH MAYIS 2020-DAVİD YILMAZTÜRK-

Geçtiğimiz sezonu FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonluğu, Sultanlar Ligi Şampiyonluğu ve CEV Şampiyonlar Ligi üçüncülüğüyle noktalayan Vakıfbank Spor Kulübü’nün “İsveç Kraliçesi” lakaplı yıldız oyuncusu Isabelle Haak, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Türkiye’de harika bir atmosferde oynayacağını ifade eden güzel pasör, bakın neler söyledi: 

Isabelle Haak kimdir?
“19 yaşındayım ve İsveçliyim. Herşey annem ve kardeşimle birlikte bahçemizde voleybol oynamamla başladı diyebilirim. O andan itibaren de voleybolu çok sevdim. Dokuz yaşında ülkemde genç takımda görev aldım. 13 yaşından itibaren ise daha büyük yaş kategorilerinde mücadele ettim ve sonrasında da A takımına yükseldim.” 

Türkiye’de teklif geldiğinde neler hissettin?
“Vakıfbank, büyük ve köklü tarihe sahip olan güçlü bir kulüp. Vakıfbank’tan teklif geldiğinde çok mutlu oldum. Vakıfbank’ın maçlarını zaten izlerdim ve burada oynayabilmenin her zaman hayalini kurardım. Benim için büyük bir hayal gerçekleşti. Burada olmak benim için çok şey ifade ediyor. Harika bir antrenörle çalışacak ve harika bir takımla oynayacağım için sabırsızlanıyorum.” 

Türkiye’deki hedeflerin neler? 
“Türkiye’de voleybol, gerçekten çok yüksek seviyede oynanıyor. İtalya da kaliteli bir lig var. Fakat Türkiye’de çok güçlü takımlar ve oyuncular mevcut. Türkiye'yi keşfetmek ve kendimi olabildiğince geliştirmek istiyorum.”  

Giovanni Guidetti'yle çalışmak sence nasıl bir duygu olacak?
“Giovanni hakkında harika şeyler duydum. Doğrusu onunla çalışmak ve beni ne kadar geliştireceğini görmek için sabırsızlanıyorum.” 

“İsveç Kraliçesi” lakabının bir hikâyesi var mı?
 “Gerçekten bir fikrim yok… İtalya’da oynadığım dönemde bana birden ‘İsveç Kraliçesi’ demeye başladılar. Tabii bana, “Kuzeyin Kraliçesi” de diyebilirsiniz. O da olur (gülüyor). Saha içerisinde agresif bir oyuncuyum ve tüm duygularımla yüksek bir enerjiye sahip oluyorum. Saha dışında ise çok daha sakinim. Ancak her daim voleybol oynamaya bayılıyorum.”