HOTEL
Giriş Tarihi : 24-05-2020 00:57   Güncelleme : 24-05-2020 00:57

Çevreci ve sürdürülebilir adresler

Çevre ve sürdürülebilirlik konusundaki hassasiyetinizi otel tercihlerinize de yansıtıyorsanız, bu sayfalardaki otel seçkimize mutlaka göz atın deriz.

Çevreci ve sürdürülebilir adresler

-SEYYAH 2020 MAYIS-

İster Corona virüs salgından önce isterse sonra olsun çevre ve sürdürülebilirlik konusunda duyarlılığı artanlar, bu hassasiyetlerini artık her türlü seyahat beklentilerine de yansıtıyorlar. Gerçekten de doğal yaşam ve sürdürülebilir dünya gibi kavramlar hakkında düşünmeyi sevenlerin sayısı hızla yükseliyor. Bu durum son derece sevindirici elbette. Biz de yükselen trendleri dikkate alarak kendi payımıza düşeni yaptık ve doğa sever otellerin bir seçkisini derledik. İşte üç harika alternatif:

One Aldwych (Londra)
Önümüzdeki tatilde Londra’yı ve çevresini doğa sever bir otelde konaklayarak keşfetmeye ne dersiniz? Kapsamlı geri dönüşüm planları, ışıklandırması, drenajı ve biyolojik olarak çözünebilir oda içi sarf malzemesi ambalajları ile kaliteden ödün vermeden, “sürdürülebilir turizmi” benimseyen One Aldwych’te konaklayabilirsiniz. One Aldwych’te oda fiyatları, gecelik 3.889 TL’den başlıyor. 

Tree Hotel (İsveç)
Doğayı kucaklamak ve ilkbahar ile yaz renklerinin keyfini çıkarmak için yaşadığınız şehirden biraz olsun uzaklaşmak isterseniz, Kuzey İsveç’teki Tree Hotel’de konaklayabilirsiniz. Otelde çevre dostu hidroelektrik enerji kullanılıyor, ağaç evler doğa ile iç içe yaşıyor ve kullanılan suyun tamamı da geri dönüştürülüyor. Tree Hotel’de oda fiyatları, gecelik 3.485TL'den başlıyor. 

Whitepod (İsviçre)
Virüs salgını sonrası seyahat etmeyi ve hayallerinizdeki otelde konaklamayı çok özlediğinizi biliyoruz. Evet, tam da böylesi bir tatil kaçamağı için İsviçre’deki Whitepod, son derece çevre dostu bir seçenek olabilir. Denetimli enerji kullanımı, yerel kaynaklardan gelen ürünleri, geri dönüştürülen atıkları ve sınırlı motorlu ulaşımı ile konuklar, gerçek bir rahatlama için doğaya yakın bir deneyimin keyfini çıkarıyor. Whitepod’da oda fiyatları, gecelik 2.252 TL’den başlıyor. 

Önemli not: Haberimizde belirtilen fiyatlara vergiler dâhil değildir. Odalar için verilen fiyatlar, döviz kurlarına, güncel gelişmelere ve rezervasyon sırasındaki uygunluk durumuna göre değişiklik gösterebilir. Lütfen otellerin resmî internet sitelerine göz atarak fiyatları kontrol ediniz.