GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-05-2020 23:49   Güncelleme : 17-05-2020 23:49

Havalimanı taksileri dezenfekte edildi

Sabiha Gökçen Havalimanı’nın yanı sıra, Kadıköy İskele Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinlikte bin yüzden fazla taksi ve dolmuş, ozon temizleyicilerle hizmete hazır hale getirildi.

Havalimanı taksileri dezenfekte edildi

-SEYYAH 2020 MAYIS-

Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) pandemi ilanıyla tüm dünyayı alarm konumuna getiren Corona virüs, ülkemizde de etkisini arttırarak sürdürüyor. DSÖ’nün açıklamalarına göre daha çok yüzey temasıyla bulaşan Corona virüse karşı başlatılan dezenfektasyon seferberliği, toplu taşıma araçları başta olmak üzere tüm kamu alanlarında devam ediyor. Corona virüs seferberliğine karşı kayıtsız kalmayan BRC Türkiye, İstanbul taksilerine yönelik dezenfektasyon çalışmaları başlattı. İlki Kadıköy’de gerçekleştirilen dezenfektasyon çalışmalarında 500’ün üzerinde taksi ve dolmuş ozon temizleyicilerle halkımızın hizmetine sunulurken, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 600 taksi dezenfekte edildi. 

Taksiler daha çok tercih ediliyor
Taksilerin salgın günlerinde toplu taşıma araçlarına nazaran daha fazla tercih edildiğini belirten BRC Türkiye CEO’su Kadir Örücü, “Corona virüs salgını, tüm Türkiye’yi evlerine kilitledi. Zorunlu durumlarda dışarı çıkan insanlar, ulaşım için bulaşma riskinin daha az olduğunu düşündükleri taksileri tercih ediyor. Ülke genelinde başlattığımız Corona virüs seferberliğine sessiz kalmamız beklenemezdi. Serkan Oto ile birlikte gerçekleştirdiğimiz dezenfektasyon çalışmalarında, bin 100’ün üzerinde taksiyi dezenfekte ettik. Dezenfektasyon çalışmalarında, diğer yöntemlerden yedi kat daha etkili olan ozon temizliğini tercih ediyoruz. Bu denli büyük bir salgına karşı mücadele, yalnızca devlet kurumları tarafından gerçekleştirilmemeli. Herkes elini taşın altına koymalı.” ifadelerini kullandı.