SEKTÖRDEN
Giriş Tarihi : 01-04-2020 01:43   Güncelleme : 01-04-2020 01:43

Turizmi meslek edinmek isteyenlere fırsat!

Bacasız sanayi turizm, ülkemizi geleceğe taşıyacak lokomotif sektörlerden biri. Bu alanda yapılan örnek girişimlerden biri, iş fırsatlarını beraberinde getiriyor.  

Turizmi meslek edinmek isteyenlere fırsat!

-SEYYAH 2020 NİSAN-

SAN Tourism Software Group (SAN TSG), Paximum yazılımı ile Türkiye otellerine dakikalar içinde rezervasyonlar yağdıran otellerin boş kapasitesini doldurup, ülkemiz turizmine ciddi bir katkı sağlamayı başardı. Türkiye’deki otellerin farklı milletlerden rezervasyon almasını kolaylaştıran Paximum, dünyanın birçok ülkesinde özellikle Türkiye’deki tatil destinasyonları ile otellerin bilinirliğine de katkı sağlaması ile global turizm pazarında tanınmaya başladı. Sejour Tourism, Paximum markasının yanı sıra, TourVisio, Hotel2Sejour, SanFlight ve Abacus yazılımları ile de seyahat acenteleri ve otellerin operasyonel süreçlerini kolaylaştırıyor. Öte yandan vizyoner bir yaklaşımla, turizm sektöründe nitelikli personel yetiştirmek üzere kolları sıvadı. Firma, SAN Akademi markası altında, üniversiteden yeni mezun olmuş ya da bir süre ara verip yeniden turizme dönmek isteyen veya turizm sektöründe çalışma arzusunda olan sektör dışındaki kişilere, turizm uzmanları aracılığı ile eğitim seminerleri vermeyi sürdürüyor. 

İŞ SAHİBİ YAPAN KURSLAR
Hâlihazırda devam eden eğitim seminerleri hakkında konuşan SAN Akademi Müdürü Songül Özcan, “Kurslarımız, henüz öğrenci olan ya da sektörde çalışmayıp bu sektöre girmek isteyen kişilerin katılımına da açık. Bu fırsat ile grup şirketlerimize dışarıdan bu yönde gelen eğitim taleplerini karşılamış olacağız. Ayrıca acentelerimiz için program kullanıcı bilgi seviyelerini yükseltebileceğimiz bir program yaratmış olduk. Eğitim müfredatımıza turizm terminolojisi ve turizm konseptlerini anlattığımız dersleri de ekleyerek yeni katılımcılarımızı sektöre yakınlaştırmayı arzuladık. Önümüzdeki eğitim takviminde sektörden deneyimli turizm profesyonellerini de eğitimlerimize davet ederek, yapacakları sunumlar ile kursiyerlerimizin turizmdeki en güncel konulardan haberdar olmasını ve kendilerine vizyoner bir turizm perpektifi kazandırmayı hedefliyoruz. Her salı ve perşembe günleri tam gün olacak şekilde “Sejour Uzman Kullanıcı” eğitimleri ile eğitim takvimimizi başlattık. Toplamda sekiz gün ve 60 saat planlı eğitimimiz var. Şu an ilk grubumuzun sertifika sürecini tamamladık. Sejour Incoming Acenta programımızın eğitimini başarı ile tamamlayan 20 kursiyere düzenlediğimiz tören ile sertifikalarını takdim ettik. Aynı programı sonraki aylarda da uygulayacağız. Bununla birlikte uzmanlığına göre bölümlere ayırarak, Kontrat Uzmanı, Rezervasyon Uzmanı ve Operasyon Uzmanı gibi farklı alanlarda da eğitim seminerleri açmayı planlıyoruz.” dedi.

NİTELİKLİ PERSONEL ARAYIŞI
Eğitim seminerleri ve yapılan vizyoner çalışmalarla ilgili SAN TSG Yönetim Kurulu Başkanı Erol Türk yaptığı açıklamada, “Hedefimiz turizm sektöründe eksikliği hissedilen nitelikli personel ihtiyacına bir sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde destek olabilmek. Kısa bir zaman içinde turizm sektörüne nitelikli personel kazandıracağını düşündüğümüz kontrat, rezervasyon, operasyon ve satış uzmanı gibi alanlarda da sertifika eğitimlerimiz olacak. Incoming başta olmak üzere, turizm sektörüne dair son gelişmeler ve turizmin dili olan turizm terminolojisini de öğretme hedefi ile yola çıktık. Sertifikalarını alan ve başarılı olan kişilerin gerek SAN TSG bünyesinde gerekse Türkiye’nin birçok incoming acentesinde çalışmaya başlayacaklarını planlamıştık. Kursiyerlerimizden bazılarına, firmamızdaki iş pozisyonları için teklifimizi yaptık” şeklinde konuştu. Ayrıca tur operatörlerinde çalışmayı arzu edenler için de bir aylık turizm akademisi eğitiminin yapılmaya başlanacağının da müjdesi verildi.