AJANDA
Giriş Tarihi : 01-04-2020 20:45   Güncelleme : 10-05-2020 20:45

Beethoven'ın dünyası

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 2-25 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan 48. İstanbul Müzik Festivali’nin programı açıklandı. 

Beethoven'ın dünyası

-SEYYAH NİSAN 2020-


“Beethoven’ın Aydınlık Dünyası” temasıyla düzenlenecek olan festival, bestecinin ikonik eserlerine, yeni eser siparişlerine ve ondan esinlenen yeni projelere yer verecek. 

Festival, Beethoven’in tüm eserlerini yorumlayıp kaydeden dünyadaki tek piyanist İdil Biret’in yanı sıra; Evelyn Glennie, Konzerthausorchester Berlin & Vikingur Olafsson, Beethoven &David Bowie Rabel Rabel, Bebeklere Beatles, Wiener Akademie ve Borodin Quartet gibi konserlere ev sahipliği yapacak. 

Festivali Direktörü Efruz Çakırkaya ise bu dev müzik şöleniyle ilgili olarak, “Seçkin orkestra ve solistlerin yer alacağı festivalde üç adet yeni eser siparişi ile temayla bağlantılı birçok yaratıcı proje sunulacak. 

Beethoven’ın doğa sevgisi alt teması ile çevre sorunları ve sürdürülebilirlik gibi güncel konularla insan ve doğa arasındaki ilişkiye dikkat çekecek. 

Parklarda ve açık havada düzenleyeceğimiz konserler ve çocuk atölyeleri ile hep birlikte doğada olmanın keyfini yaşayacağız” açıklamasını yaptı.