KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 06-11-2022 03:57   Güncelleme : 06-11-2022 03:57

Geleneksel ve Çağdaş Sanatı Buluşturan Sergi: "The Hammam"

“The Hammam” isimli Geleneksel ve Çağdaş Sanat Sergisi, Şemsi Sivas-i İl Halk Kütüphanesi Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen açılış ile 1 Kasım 2022 tarihinde sanatseverlerle buluştu. Proje; Ricaco Art Gallery ile Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün işbirliğiyle gerçekleştirildi.

Geleneksel ve Çağdaş Sanatı Buluşturan Sergi: "The Hammam"
Ricaco Art Gallery sanat direktörü Tolga Sağtaş ve küratörü Caner Kemahlıoğlu’nun üstlendiği projede, 30 sanatçının 35’e yakın geleneksel dokulardan çağdaş resim tarzına ve teknikleriyle hazırlanmış eseri yer almaktadır.
 
Türk Sanatları alanında tecrübeli sanatçı Bilge Özcan’ın sanat direktörlüğünü yaptığı sergide; Ahmet Kurt, Ali Rıza Kanaç, Ayşegül Baş, Eda Uzun, Fırat Bahşi, Gülşah Tontu Özdemir, Özgür Boran Gültekin, Murat Özcan, Oğuzhan Bahadır Coşkun gibi sanatçılar yer almaktadır. Serginin onur sanatçısı Hakan Yılmaz’ın dijital enstelasyon tekniği ile hazırladığı eseri ziyaretçilerin beğenisini topladı.
 
Küratör Kemahlıoğlu proje ile ilgili görüşlerini şu sözleriyle aktardı: “Ricaco Art Gallery 2022 yılı içindeki 2. projesi ile sanat izleyicisiyle buluştu. “The Hammam” sergisi; sanatçılarla birlikte beş aylık yoğun ve titiz bir çalışma sonucu ortaya çıkmıştır. Sergide; resim, baskı, heykel, moda ve dijital alanda farklı tarzların yanı sıra yağlıboya, akrilik, taş ve seramik üzerine boyama, sigrafitto, ekolojik ve dijital baskı gibi farklı disiplinlerde hazırlanmış eserler bulunmaktadır. “
 
Sergi 6 Kasım 2022 tarihine kadar Şemsi Sivas-i İl Halk Kütüphanesi Sergi Salonu’nda ziyaret edilebilir.Kaynak: Mikado Dijital İletişim Ajansı - Günsu Saraçoğlu